STV gurubu Türksat uydusundan çıkarıldı, yarın yayınları kesilecek

Medya
Türksat platformları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya’dan çıkarılan paralel TV ve radyo kanallarının uydu yayınları da yarın sonlandırılacak. Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet g...
EMOJİLE

Türksat platformları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya’dan çıkarılan paralel TV ve radyo kanallarının uydu yayınları da yarın sonlandırılacak. Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet gösteren Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV’nin de aralarında bulunduğu kanallar ile radyoların sözleşleşmesini yenilemedi. STV’ye gönderilen yazıda yarından itibaren uydu yayınlarının kesileceği bildirildi.

13 TV kanalı ve radyo Türksat’tan yayın yapamayacak 

Türsat’ın 10 Ekim 2015 tarihinde Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri A.Ş’ye gönderdiği ihbarnamede grubun Türksat üzerinde kiraladığı bantla ilgili sözleşmenin yenilenmeyeceği, 30 iş günü sonunda yayınların kesileceği belirtildi. Türksat’ın verdiği süre tebliğin STV’ye ulaşmasından sonra başladı. Buna göre 14 Kasım Cumartesi günü STV ile STV grubu altında yayın yapan toplam 13 TV kanalı ile radyo kanallarının yayınları sonlandırılmış olacak. 

Türksat’tan STV’ye noter aracılığı ile gönderilen ihbar yazısı:

15-11/13/turksat.jpg

İhbarnameye göre, Samanyolu TV’nin Türksat’la yaptığı “Uydu Kapasite Tahsisi” sözleşmesinden yararlanarak yayın yapan paralalel TV kanalları ile radyolar yarından itibaren uydudan yayın yapamayacak. Yayınları kesilecek 13 TV kanalı ve radyo şöyle:

Samanyolu Avrupa
Ebru TV
Mehtap TV
Samanyolu Haber
Yumurcak TV
Dünya TV
MC TV
Samanyolu Afrika
Tuna Shopping TV
Burç FM
Samanyolu Haber Radyo
Radyo Mehtap
Radyo Cihan (STV grubu altında yayın yapmıyor ancak STV’nin Türksat’la sözleşmesinden yararlanıyor)