Medya Okulu’nun kayıtlar başladı

Medya
Medyada kaliteyi artırmak amacıyla çeşitli gazetecilerin ve medya yöneticilerinin girişimleriyle kurulan Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile Medya Okulu adlı ...
EMOJİLE

Medyada kaliteyi artırmak amacıyla çeşitli gazetecilerin ve medya yöneticilerinin girişimleriyle kurulan Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile Medya Okulu adlı bir eğitim programı gerçekleşecek. ‘Geleneksel Muhabirlikten Yeni Medya Editörlüğüne’ konulu eğitim programı 7 hafta sürecek.

Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile farklı türdeki medya araçlarının çalışma biçimlerinin ve medyadaki editöryel önceliklerin anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla Medya Okulu adı altında eğitim programı başlatılıyor. Toplam 7 hafta sürecek Medya Okulu Eğitim Programı’na medyayı profesyonel olarak tanımak isteyen ve sektörde kendini geliştirmek isteyenler katılabilecek. 16 Nisan’da başlayıp, 28 Mayıs’ta sona erecek olan eğitim programı her cumartesi İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Altunizade Yerleşkesi’nde 13:00 ile 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlerde Türkiye’nin önde gelen gazetecileri ile medya yöneticileri ders verecek.

Sektöre kalifiye eleman kazandıracak

Medyadaki değişimi anlamak, haberciliğin temellerini kavramak, gazete, TV, radyo ve internet yayıncılığının işleyişini  öğrenmek, yeni medya araçlarını tanımak ve basın özgürlüğü ile medya etiği konularında bilgilenmek isteyenlerin başvurabileceği programa eksiksiz katılanlara sertifika verilecek. Medya sektörüne kalifiye eleman kazandırmayı da hedefleyen bu programa başvurmak isteyenlerin bir özgeçmiş ve neden bu programa katılmak istediklerine dair bir yazı ile ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.