Kapadokya Buluşması

Medya
Başrollerini Eva Mendes ile paylaştığı ‘Hayalet Sürücü 2’ filminin final sahnelerinin çekimi için ülkemize gelecek Nicolas Cage, 14 Ocak’ta özel uçağıyla Kayseri’ye inip oradan...
EMOJİLE

Başrollerini Eva Mendes ile paylaştığı ‘Hayalet Sürücü 2’ filminin final sahnelerinin çekimi için ülkemize gelecek Nicolas Cage, 14 Ocak’ta özel uçağıyla Kayseri’ye inip oradan karayoluyla filmin çekileceği Kapadokya’ya geçecek. Çekim için ülkemizde olacağı öğrenilen Cage, şimdiden İstanbul’dan birçok davet aldı. Ancak, filme konsantrasyonunun bozulmamasını isteyen ünlü aktör, teklifleri reddedip İstanbul’u pas geçerek direkt Kayseri’ye gidecek.

Kapadokya ve Pamukkale’deki final çekimlerinde sahnesi olmayan filmin başrol oyuncularından Eva Mendes’in ise final kutlamasında ekiple birlikte olmak için Kapadokya’ya gelebileceği öğrenildi. Ayrıca filmin çekimleri için ülkemize yurtdışından 400 kişilik bir ekip gelecek. Avanos, Ürgüp, Göreme ve Zelve gibi turistik alanlarda çekilecek final sahnelerinde Türkiye’den de 35-50 yaş grubunda 50 figüranın rol alacağı filme, 150 kişinin başvurduğu öğrenildi. Figüranlar, film için saçlarını kazıtacak ve geçici dövme yaptıracak.

Brian Tayler’in yapımcısı olduğu, Türkiye dağıtımını Pinema Film’in üstlendiği film, babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satan bir motosiklet sürücüsünün maceralarını anlatıyor. Filmin Line Production’unu yapan Ark Production yetkilileri, kar yağışı nedeniyle Kapadokya’da set şartlarının zorlaştığını, ancak onlarca Hindistan filminin çekimini yapan bir ekip olarak bu işte de başarılı olacaklarını, Türkiye’nin yüzünü kara çıkarmayacaklarını söyledi.

HT MAGAZİN / BÜLENT İPEK