Halil İbrahim Sofrası’na Oturdular

Medya
Nusrettin Baba’sı, Heredot Cevdet’i, Gamsız Celal’i ve Kirli’siyle ‘Ekmek Teknesi’, hâlâ ‘mahalle dizisi’ dendiğinde ilk akla gelen projeler...
EMOJİLE

Nusrettin Baba’sı, Heredot Cevdet’i, Gamsız Celal’i ve Kirli’siyle ‘Ekmek Teknesi’, hâlâ ‘mahalle dizisi’ dendiğinde ilk akla gelen projelerin başında bulunuyor. Mahalle kavramını, arkadaşlık ve aile ortamını ekrana yansıtan başka bir dizi çekilir mi bilinmez, ancak TRT, ‘Ekmek Teknesi‘nin oyuncularının rol aldığı ‘Halil İbrahim Sofrası’nın hazırlıklarını tamamladı. Pana Film tarafından çekilecek dizinin senaryosunu yine Ekmek Teknesi‘nin Heredot Cevdet’i Hasan Kaçan yazıyor. Kaçan, aynı zamanda dizide bir berberi oynuyor. İzleyicilerin hafızasında Gamsız Celal olarak yer eden Ahmet Yenilmez‘in Kömür Baba adlı bir çaycıyı oynayacağı ‘Halil İbrahim Sofrası‘nda Kadir Çöpdemir nam-ı diğer Kirli ise Hasan Kaçan‘ın eski ortağı rolünde. Senaryosu ve cast çalışmaları büyük oranda tamamlanan dizinin çekimlerine ise ağustos ayında başlanması planlanıyor.

Bir mahalle hikâyesi olarak tanıtılan dizide izleyici karşısına sakallı olarak çıkmaya hazırlanan Ahmet Yenilmez (Kömür Baba) akıllı mı, deli mi, veli mi olduğu tam da belli olmayan, ancak herkese çay satmaya çalışan farklı bir rolde. İzleyici dizide berber dükkanının iki eski ortağı olan Kaçan ile Çöpdemir’in bitmek bilmeyen mücadelelerine ve alacak verecek yüzünden düşecekleri çatışmaya şahit olacak. Dizinin ses getirip getirmeyeceği her ne kadar yayınlandıktan sonra ortaya çıkacak olsa da Ekmek Teknesi’nden esintiler bulmayı ümit eden seyircinin ‘Halil İbrahim Sofrası’na kayıtsız kalmayacağı tahmin edilebilir. Genç bir yönetmenin (adı açıklanmayan) kadrajından çıkacak ‘Halil İbrahim Sofrası‘nın mahalle kavramını tam olarak yansıtıp yansıtmayacağını görmek için yeni sezonu beklemek gerekecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme