Ersin Nasıl Keşfedildi?

Medya
Yılmaz Erdoğan, HaberTürk‘te katıldığı programda Çok Güzel Hareketler Bunlar‘ın oyuncusu Ersin Korkut’u nasıl keşfettiğini anlattı. Teyzesinin oğlu olan Ersin, Erdoğan’ın yanın...
EMOJİLE

Yılmaz Erdoğan, HaberTürk‘te katıldığı programda Çok Güzel Hareketler Bunlar‘ın oyuncusu Ersin Korkut’u nasıl keşfettiğini anlattı. Teyzesinin oğlu olan Ersin, Erdoğan’ın yanında gelmeden önce bir restorantta çalışıyordu. Erdoğan, Korkut’un sahneye çıkışını "Ersin benim teyzemin oğlu. Evden kaçmış, bir restoranda bulaşık yıkıyordu.

Bir gün onu aradım, ‘Madem bulaşık yıkayacaksın gel burda yıka’ dedim. Tiyatroya geldi, içeri almıyorlardı, daha önce ‘Yılmaz Erdoğan’ın akrabasıyım’ diyenlerden biri sanmışlar. Büfede başladı. Bir hafta sonra herkes Ersin’le muhabbet etmeye başladı. Sonra sahnede teknisyen oldu. Sonra bir gün bana bir film arasında, benim de neşeli bir anımda ‘Abi beni düşünürsen bu konuda çok hevesim var’ dedi.

Bana Bir Şeyhler Oluyor oyununda küçük bir rol vardı. Sahneye girdi alkış, çıkışta alkış. Cem Yılmaz orda gördü reklamda oynattı. Öyle başladı… Beni çok şaşırttı. İnsanlar onu tip komiği olarak görüyor ama Neşeli Hayat’taki ciddi bir performans" diye anlattı.