Engel!Siz Tv Ay Sonunda Yayında

Medya
Türkiye’de kayıtlı 9 milyon engelli var. Ülke nüfusu dikkate alındığında bu sayı yaklaşık yüzde 13,45 gibi önemli bir oranı teşkil ediyor. Engellilerin, aileleri de hesaplandığında konu nüfusun ...
EMOJİLE

Türkiye’de kayıtlı 9 milyon engelli var. Ülke nüfusu dikkate alındığında bu sayı yaklaşık yüzde 13,45 gibi önemli bir oranı teşkil ediyor.

Engellilerin, aileleri de hesaplandığında konu nüfusun 3’te birini ilgilendirir hale geliyor. İşte Engelliler Yaşam Merkezi Derneği, bu gerçekten hareketle dünyada bir ilke imza atarak ‘Engel! Siz TV’yi kurdu. Tüm engelliler ile yakınlarına yönelik olarak kurulan kanal, ‘Engel Olma’ sloganıyla bu ay sonunda yayın hayatına ‘merhaba’ diyecek. ‘Engel! Siz TV’, tüm engellilerin ve ailelerinin yer alabileceği bir platform olacak. Kanal, engelli vatandaşların dertlerinin, sorunlarının çözümüne katkı sağlayacak.

Engellilerle ilgili yenilik ve gelişmeleri duyuracak. Yerel yönetimlere engelliler için yapılabilecek mimari, kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek verecek, yeni girişimleri teşvik edecek. Ayrıca sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirecek. Sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına yardımcı olacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme