Delegelere Tablet Bilgisayar!

Medya
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 66’ncı Genel Kurulu, pazartesi günü Ankara’da toplanacak. Genel kurulu bu yıl seçime 26 gün kala yapılacağı için katılacak liderlerin pr...
EMOJİLE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 66’ncı Genel Kurulu, pazartesi günü Ankara’da toplanacak. Genel kurulu bu yıl seçime 26 gün kala yapılacağı için katılacak liderlerin programları nedeniyle geleneksel olarak gerçekleştiği pazar gününden pazartesi gününe kaydırıldı.

Geleneksel resepsiyon da cumartesi yerine pazar akşamı verilecek. Her yıl genel kurula katılan 1555 delegenin yanı sıra siyasilere ve üst düzey bürokratlara dikkat çekici hediye vermesiyle bilinen TOBB, bu yıl bu geleneği sadece delegeler için devam ettiriyor.

MONTAJ TÜRKİYE’DE
TOBB, delegelerine geçen şubatta piyasaya çıkan Exper marka tablet bilgisayar hediye edecek. Delegelerin hediyesi çeşitli modelleri bulunan Exper tablet bilgisayarın en ucuz modeli olan 3G’si olmayan WiFi bağlantılı Android işletim sistemli Easypad olacak.

TOBB kaynakları, perakende olarak 631 TL’ye satılan söz konusu modelin toplu alım nedeniyle “çok ekonomik” bir tutara alındığını vurguluyor. Hediye olarak Exper’in seçilmesinin öne çıkan nedeninin ise tablet bilgisayarlarınmontajının Türkiye’de yapılması gösteriliyor. TOBB geçtiğimiz yıl da delegelere ve bakanlara Nokia E71 ile Blackberry marka cep telefonu hediye etmişti.

Yıllar boyunca takım elbiseden kilime çeşitli hediyeler veren TOBB, 2004 yılında verdiği dizüstü bilgisayar hediyesiyle dikkat çekmişti. Dizüstü bilgisayar dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e de gönderilmiş ama kendisi hediyeyi iade etmişti. Davetlilerle beraber TOBB Genel Kurulu’na katılımın 5 bin kişi olması bekleniyor.

Yeni Anayasa’nın bedeli 452 bin TL
Genel kurul sırasında delgelere dağıtılacak faaliyet raporuna göre TOBB’un geçtiğimiz yıl tartışma konusu olan bağış ve yardımlarından aslan payını öğrencilere burs ile yardımamuhtaç aileler için yapılan harcamalar aldı.

İki grup için 2010’da toplam14.5 milyon TL harcandı. TOBB’un desteklediği Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), geçtiğimiz yıl yeni Anayasa tartışmaları alevlendiğinde iş dünyası örgütlerini organize ederek Anayasa Çalıştayı başlatmıştı. TOBB’un TEPAV’a yeni Anayasa çalışmalarında kullanması için 452 bin TL aktardığı anlaşıldı. TOBB, Filistinli öğrencilere üniforma da yaptırdı. Bunun için yapılan masraf yaklaşık 1 milyon TL oldu.

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme