Cem Yılmaz’ın Yeni Şovu Yakında

Cem Yılmaz “Ocak ayında stand-up’lar başlıyor. Ben de sahneye çıkmayı çok özledim. Bambaşka hikayeler olacak. Sahnede beyaz giymeyi düşündüm. Ben asıl seyircide değişiklik bekliyorum” dedi

GORA, AROG, Yahşi Batı, Hokkabaz filmlerinin senaryosu Okuyanus Yayınları’ndan çıkan Cem Yılmaz, NTV’de “Canlı Ana Haber”de Can Dündar’ın konuğu oldu. Kahkahaların havada uçuştuğu programda Cem Yılmaz şunları söyledi:

* ACEMİLİKTEN KALFALIĞA
Senaryo yazarken kaynak bulma imkanım olmadı o yüzden senaryoları yayınlamak istiyordum. Bunlar filme dönüşmeden önceki aşama; yazma, montaj anı en zor anı o işçiliği görsünler istedim. Mükemmel senaryo üzerinde uğraşılan işlerdir. GORA zamanında ilk defa tek başıma yazmaya niyetlendim. 100-110 dakikalık filmi süresi kadar yazarım bitiririm diye uçuk fikirlerim vardı. Filmin ismini, afişini, kimlerin oynayacağını düşünerek başlıyorum. Ama iyi bir yöntem değilmiş. Yavuz Turgul’la çalıştıktan sonra benim açımdan olumsuz, izleyenler için olumlu bir değişikliğe uğrayabilir. Yöntemim acemilikten kalfalığa evrilecek.Yavuz Turgul’a kafamdakileri anlatıyorum, 105 dakikanın geçtiği hikayeyi anlatıyorum, “Ee, çok güzel ama bu 5 dakikası” diyor. Bundan sonra daha güzel senaryo yazacağım.

* TELEVİZYON ALANIM DEĞİL
Benim hiçbir zaman saygımın dinmeyeceği bir alan tiyatro ama hiç niyetim olmadı. Bazı arkadaşlarımla çok mukayese edildim ama televizyon da benim alanım değil.

* SAHNEDE BEYAZ GİYECEĞİM
Ocak ayında stand-up’lar başlıyor. Lise yıllarında Ali Rıza Binboğa afişi gördüm “Özür dilerim Türkiyem geciktim” diyordu. Ben de sahneye çıkmayı çok özledim. Bambaşka hikayeler olacak. Sahnede beyaz giymeyi düşündüm. Ben asıl seyircide değişiklik bekliyorum. atv Ana Haber’den skandal yayın

* MEMECAN’IN KARİKATÜRÜ
Salih Memecan’ın dansöz karikatürüyle ilgili, bir şahsiyet dansöz kıyafetiyle çok çizilmiştir. Böyle çizilmesini ayıplamak değil mesele ama burada bir karikatüristte bir tarafı tutması çok dikkat çekiyor. Bizim memlekette yapılan karikatürün çok vicdanlı olduğunu düşünüyorum.

* BAŞBAKAN KARİKATÜRİSTLERLE BULUŞMALI
Başbakan Erdoğan’ın dergideki arkadaşlarla barışması, bir yerde buluşmasını, dikkate almasını istiyorum. Aralarının kötü olması beni rahatsız ediyor. Benim karikatürist abilerime saygım çok sonsuz. Karikatüristlerin ahlakını, raconunu severim. Karikatüristler kral adamdır.

* DERGİLERDEN ŞİKAYETÇİYİM
Mizah dergilerindeki mizah kültürü yaygınlaşmıyor, şikayetçiyim. Ben o kültürden gelen birisiyim. “Ben politik mizah yapamıyorum çünkü baskı var” diyorlar, peki içerik ne?

* PİYANO ÇALMAK İSTİYORUM
Evde müzikle ilgileniyorum. Piyano çalmak istiyorum, küçükken engellediler. “Sen tırnak mı yiyorsun” dediler. Uzun zamandır tırnak yemiyorum. Elemanlarım var onlara yediriyorum. Resme merakım var. Bir müzayedeye katıldım. Müzayededen sonra birisi bana “hangi ürünleri aldınız” dedi. Ben de üzüldüm.

* AMERİKA’DA IŞIK YOK
Zeytinyağ fabrikası kurmayacağım, böyle bir girişimim yok. Bir sponsordan para aldığın zaman onu heba etmemek önemli. Amerikaya açılmak meselesi.. Amerikada bir ışık yok. Şu sıralarda Anadolu Rock ile ilgili bir film yapmayı düşünüyorum. Anadolu Rock çok seviyorum.

* GECE HAYATIM VAR
Ben muhafazakar birisi değilim. Benim de gece hayatım var ama çalışarak geçen bir gece hayatım var. Yeteri kadar sosyalim. Geçenlerde Beyoğlu’na gittim birbirimize eklene eklene kalabalık olduk Candan Erçetin klibi gibi…