Bende o parayı ödeyecek göz var mı?

Medya
‘AK Parti’ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği’ iddiasıyla açılan davada, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da aralarında bulunduğ...
EMOJİLE

‘AK Parti’ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği’ iddiasıyla açılan davada, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da aralarında bulunduğu 15 kişiye 60 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilen Oyuncu Müjdat Gezen, avukatları Turgut Kazan ve Aslı Kazan ile baronun Orhan Adli Apaydın konferans salonunda basın toplantısı düzenledi.

Mahkemenin kararını değerlendiren Müjdat Gezen, ‘internetteki sitesinde de belirttiği gibi şeklinde bir ifadenin olduğunu belirterek, “Benim internette sitem yok” diyerek sosyal paylaşım sitelerinde hesabının olmadığını söyledi. .

“BÖYLE ABUK SABUK BİR DAVA OLAMAZ”

“Ben bir mizahçıyım” diyen Gezen, “Turgut Ağabeyi bu toplantı için ‘Aman mizahçıları çağır’ dedi. ‘Niye?’ dedim. ‘Hem bu konu mizahidir. Hem onları çok yakından ilgilendirir. Çünkü hepsini bundan sonra bağlar kelepçe gibi’ dedi. Biz hepsine duyurduk. Turgut Ağabeyle benim 17. davamız. Biz hiçbirine basın toplantısı yapmadık. Yalnız Turgut Kazan’ın söylediği şu; ‘Bu çok önemli’ diyor. Bu geleceğe dönük olarak Türkiye ile ilgili çok önemli. Çünkü herkes dediği gibi karikatür çizerken, ‘Aman Müjdat Gezen’in başına böyle bir şey geldi biz de yapmayalım’ diye. Ama benim bunlardan hem büyük bir korkum, hem büyük bir tırsmam yok. Onların bizden korkması gerektiği kanaatindeyim. Öyle olacak sonucunda da. En nihayetinde AİHM’ gideceğiz ve kazanacağız. Çünkü böyle abuk sabuk bir dava olamaz. Ne kadar HSYK değişirse değişsin, oralar buralar ne kadar değişirse değişsin. Bana bunun bir etkisi olmaz. Ben bir mizah sanatçısıyım. Düşüncelerimi mizah yoluyla politik cevapla yapıyorum. Söylemlerim kendimi bildiğimden beri 52 yıldır bu çizgide bunun zaten mizah karşı söylemden çıkar. Yani ‘Evet efedim, haklısın efendim’ demekten çıkmaz. Bunlar gidip yerine başka bir hükümet gelse biz aynılarını yapacağız. Ben 12 Eylül döneminde de ayağına zincir vurulmuş biriyim. Kitap yazmaktan hem de mizah kitabı yazmaktan dolayı ama bu kadar adama hukuki açıdan pes dedirtiyor. Biz sonuna kadar direneceğiz” ifadelerini kullandı.

“O PARAYI VERECEK GÖZ VAR MI BENDE?”

Gazeteciler toplantı öncesi Müjdat Gezen ve avukatlarının fotoğraflarını çekti. Müjdat Gezen kendisinin fotoğrafını çeken gazetecilere, “Benimki pek sempatik bir bakış olamıyor ama artık..” demesi üzerine Avukat Turgut Kazan da “O kadar paranın üstüne nasıl sempatik bakabilirsin” diyerek güldü. Müjdat Gezen de “O parayı verecek göz var mı bende” diyerek espri yaptı.

Trt Haber