Yabancılar Doğa ve Bahçeşehir kolejlerindeki hisselerini satıyor

Eğitim Kurumları
Özel sermaye fonları Turkven Doğa Koleji’ndeki, Carlyle ise Bahçeşehir Koleji’ndeki hisselerinin satışı için süreç başlattılar. Konu hakkında bilgi sahibi iki kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye göre, ...
EMOJİLE

Özel sermaye fonları Turkven Doğa Koleji’ndeki, Carlyle ise Bahçeşehir Koleji’ndeki hisselerinin satışı için süreç başlattılar.

Konu hakkında bilgi sahibi iki kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye göre, Carlyle Bahçeşehir Koleji’ndeki hisselerinin satışı için ilk teklifleri Nisan ayı ortasında alacak.

Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak, “Turkven’in süreci daha ileri aşamada, satışı yakında gerçekleştirebilirler. Carlyle ise daha sürecin başında” dedi.

Turkven ise Doğa Koleji’nin çoğunluk hissesini 2011 yılında satın almıştı. Doğa Koleji’nin ülke genelinde 35 şehirde yaklaşık 55,000 öğrencisi bulunuyor.

Carlyle, Bahçeşehir Koleji’nde Aralık 2011′de hisse alımı yapmıştı. Carlyle’ın son olarak hissesi yüzde 42 seviyesinde bulunuyor. Bahçeşehir’in Türkiye genelinde 69 kampüs, 141 okul ve 25,000′in üzerinde öğrencisi bulunuyor.

Turkven ve Carlyle konu hakkında yorum yapmadı.-Sözcü