ÖSYM’den “sorular tükendi” iddiasına açıklama

Eğitim Kurumları
ÖSYM’den yapılan açıklamada, bugün bazı basın ve yayın organlarında yer alan “ÖSYM’den İtiraf, Sorular Tükendi” gibi ciddiyetten uzak başlıkların ve buna bağlı olarak verilen h...
EMOJİLE

ÖSYM’den yapılan açıklamada, bugün bazı basın ve yayın organlarında yer alan “ÖSYM’den İtiraf, Sorular Tükendi” gibi ciddiyetten uzak başlıkların ve buna bağlı olarak verilen haberlerin gerçekleri yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, TBMM üyelerince verilen soru önergelerine yönelik cevaplarda, ÖSYM tarafından uygulanan sınavlardan sonra soruların yayımlanmaya devam edilmesi halinde bir sınavda sorulan soruyu tekrar sormama ilkesi doğrultusunda hareket edildiğinden belli konulara yönelik daha ayrıntılara inme riskinin olduğunun dile getirildiği anımsatıldı.

ÖSYM’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Bunun asla ‘soruların tükendiği’, ‘soru üretilemediği’ anlamı taşımayacağı açık olduğundan, bu türden ciddiyetten uzak ve uydurma başlıklarla verilen haberlere itibar edilmemelidir. ÖSYM’nin tüm akademisyenlerimizin katkıları ile çok kapsamlı, ölçme kalitesi yüksek  olan nitelikli sorulardan oluşan soru havuzuna sahip olduğu gerçeği kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme