Yarıyıl Tatili Öne Alınacak mı?

Eğitim Güncel
Bakan Çubukçu, Niğde Valisi Alim Barut’u makamında ziyaret ederek, ilin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı. Çubukçu, burada yaptığı açıklamada, özellikle kız çocuklarının eğitim almalarına büyük öne...
EMOJİLE

Bakan Çubukçu, Niğde Valisi Alim Barut’u makamında ziyaret ederek, ilin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

Çubukçu, burada yaptığı açıklamada, özellikle kız çocuklarının eğitim almalarına büyük önem verdiklerini belirterek, ”Kız çocuklarımız en az liseyi bitirsin, lise eğitimi alsın istiyorum. Bu nedenle kırsal alanlarda kız öğrenci yurdu yapılmasına büyük önem veriyoruz. Niğde eğitim alanında alt yapısını hemen hemen tamamlamış bir ilimiz. Okul öncesi eğitime de büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

Gazetecilerin Kurban Bayramı ve sömestir tatiliyle ilgili sorularını da cevaplayan Bakan Çubukçu, şunları söyledi:

”Okullardaki devam durumunu il il her gün saat 17.00’dan sonra takip ediyorum. Şu andaki verilere göre, okulların Kurban Bayramı ve sömestir tatillerinin öne alınmasını gerektirecek bir durum yok. Her gün değerlendirme yapıyoruz. Hastalığın yaygın olduğu illerde sağlık kurulları gereken önlemi alıyor. Bazı illerde okullar tatil edildi ama hastalığın hiç olmadığı iller de var. Hastalık oranı okullarda yüzde 40 ila 50’ye ulaşırsa o zaman bir değerlendirme yapılır. Şu anda tatille ilgili bir çalışma yok. Bu tür haberler öğrencilerin eğitimini aksatıyor, okula olan ilgi azalıyor, dersler aksıyor.”

Niğde Valisi Alim Barut, Bakan Nimet Çubukçu’ya günün anısına seramik plaket ile el dokuması kök boya Niğde halısı hediye etti.

Bakan Çubukçu daha sonra Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdağ‘ı ziyaret etti.

Akdağ, belediyelerinin yeni dönemde hükümetten çok önemli destekler aldığını ve altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini anlattı.