Vuvuzela Sesleriyle Mezun Oldular

Eğitim Güncel
İstanbul Teknik Üniversitesi mezuniyet töreni, Ayazağa Yerleşkesi’ndeki İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Mezunların coşkusuna tribünleri dolduran aileleri de ortak oldu. Törende konuşan ...
EMOJİLE

İstanbul Teknik Üniversitesi mezuniyet töreni, Ayazağa Yerleşkesi’ndeki İTÜ Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Mezunların coşkusuna tribünleri dolduran aileleri de ortak oldu.

Törende konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, İTÜ‘lü olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, mezunlara, ‘Birer İTÜ’lü olarak sadece ülkemizin değil, dünyanın kaderinde rol oynayacak işlere imza atacaksınız. Sizlere güveniyorum’ diye seslendi.

Mezunlar adına İTÜ’yü 4.00 üzerinden 3.98 ortalama ile bitiren Elektrik-Elektronik Fakültesi Telekomünikasyon Mühendisliği Mezunu Şerife Seda Kucur ile Elektronik Mühendisliği’nden 3.95 ortalamayla mezun olan Elif Pınar Kesik konuştu. Kesik, “Lisans eğitimine başladığım ilk günden beri İTÜ Ailesi’nde olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli ve köklü üniversitelerden biri olan İTÜ’de aldığımız kültür ve bilgi bundan sonraki yaşamımızda temel rehberimiz olacaktır. İTÜ mezunu olmanın gururunu hayatımız boyunca yaşayacak İTÜ Ailesi’ne yakışır bireyler olacağız.” dedi.

VUVUZELA SESLERİ EŞLİĞİNDE MEZUN OLDULAR

Törende Dünya Kupası’na damgasını vuran Afrika çalgısı vuvuzelalar da öğrenciler tarafından sık sık kullanıldı. İTÜ’lü öğrenciler mezuniyet sevinçlerini vuvuzela çalarak kutladı. Törende Denizcilik Fakültesi mezunları da beyaz üniformaları ile dikkat çekti.

Törenin sonunda öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.