VGM Ortaöğretim burs başvuruları devam ediyor

Eğitim Güncel
Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için başvurular 2015 – 2016 öğretim dönemi için 28 Eylül 2015 tarihinde başladı. Başvurular 28 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek. VGM burs başvurusunda b...
EMOJİLE

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için başvurular 2015 – 2016 öğretim dönemi için 28 Eylül 2015 tarihinde başladı. Başvurular 28 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek.

VGM burs başvurusunda bulunmak isteyen bursiyer adayları Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi olan www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlayabilecekler.

Başvuru formuna erişmek için tıklayınız

Vakıflar Genel Müdürlüğü başvuru sırasında öğrencilerin yararlanabilmesi amacıyla bir de “2015 – 2016 Öğretim Dönemi Ortaöğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu” hazırladı.
 
28 Ekim 2015 tarihinden sonra alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-16)’ya göre değerlendirilecek.
 
Özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler ile ailesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursu almakta olan kardeşi bulunan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamayacak.
 
2015 – 2016 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılacak.
 
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecek.