VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Eğitim Güncel
VGM burs başvuruları devam ediyor. 15 Eylül’de başlayan VGM bursu başvuruları 30 Ekim tarihine kadar devam edecek. Başvurular Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden yapılacak. VG...
EMOJİLE

VGM burs başvuruları devam ediyor. 15 Eylül’de başlayan VGM bursu başvuruları 30 Ekim tarihine kadar devam edecek. Başvurular Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden yapılacak.

VGM Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 2015 – 2016 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılıyor.

Kimler VGM Bursu Alamaz?
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.
 
VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs alan öğrencilere VGM bursU verilmediğinden, “VGM Burs Başvuru Sonuçları” Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyuruluyor.
 
VGM Bursları Ne Kadar?

2015 – 2016 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim öğretim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 200,00 TL burs yardımı yapılacaktır. 2015 – 2016 öğretim dönemi için şu an açık olan yükseköğrenim burs kontenjanı 1.154’dür.