Teşekkür Belgeli 3 Proje

Eğitim Güncel
 Erzurum’da, Aşağı Canören Köyü İstanbul Erzurumlular Vakfı İlköğretim Okulu öğrencilerince, teknoloji tasarım derslerinde yaptıkları 30 eser, "Cızlavetli Çocuklar Teknoloji Tasarımı Ş...
EMOJİLE

 Erzurum’da, Aşağı Canören Köyü İstanbul Erzurumlular Vakfı İlköğretim Okulu öğrencilerince, teknoloji tasarım derslerinde yaptıkları 30 eser, "Cızlavetli Çocuklar Teknoloji
Tasarımı Şenliği" sergisinde bir araya getirildi.

Aziziye ilçesine bağlı, Erzurum’a 110 kilometre uzaklıktaki 85 öğrencinin eğitim gördüğü, Aşağı Canören Köyü İstanbul Erzurumlular Vakfı İlköğretim Okulu’nda öğrenciler, teknoloji tasarım derslerinde farklı projeler ürettiler.

Sensörlü ayakkabıdan, kangurulu şımışka projesine, gece gözlüğünden, tırnak kesme makinesine kadar farklı bir çok çalışmaya imza atan öğrencilerin toplam 30 projesi, Halk Eğitim Merkezi salonunda sergileniyor.

Okulun teknoloji tasarım öğretmeni Makbule Kızılgöl, yaptığı açıklamada, çalışmaların köy ilköğretim okulunda eğitim gören öğrenciler tarafından yapılmasının en önemli nokta olduğunu belirterek, "Öğrencilerim, 2 ay içerisinde birbirinden güzel projeler ürettiler" dedi.

Kızılgöl, öğrencilerinin derslerde yaptıkları eserleri sergileme isteği üzerine harekete geçtiğini belirterek, konuyu Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Özaslan’a bildirdiğini ve daha sonra Aziziye Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ile Özaslan’ın desteğiyle sergiyi açtıklarını ifade etti.