Tatil Bitti, Okul Başlıyor!..

Eğitim Güncel
2009-2010 eğitim-öğretim yılının 22 Ocak Cuma günü başlayan yarıyıl tatili bitiyor. Okullar ikinci dönem eğitimi için yaklaşık 15 milyon öğrenci 8 Şubat’ta dersbaşı yapacak. İkinci dönem, ilköğr...
EMOJİLE

2009-2010 eğitim-öğretim yılının 22 Ocak Cuma günü başlayan yarıyıl tatili bitiyor. Okullar ikinci dönem eğitimi için yaklaşık 15 milyon öğrenci 8 Şubat’ta dersbaşı yapacak. İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) katılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav takvimine göre, SBS, ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziran’da yapılacak.

Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre, İlköğretim 7. sınıf öğrencileri SBS’ye 6 Haziran’da, 8. sınıf öğrencileri ise 5 Haziran’da girecek. İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 2 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 18 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular 12 Şubat’ta sona erecek. YGS 11 Nisan’da yapılacak.

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) için başvuru tarihleri 3-14 Mayıs olarak belirlendi, LYS 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak. Eğitim öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.