Siz de Onlar İçin Bir Kitap Okuyun

Eğitim Güncel
Bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan projeye göre, seslendirilmiş kitaplar "www.kitapdinleyin.com" adresli internet sitesinde toplanıyor. Sitede yer alan özel program, projeye des...
EMOJİLE

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan projeye göre, seslendirilmiş kitaplar "www.kitapdinleyin.com" adresli internet sitesinde toplanıyor. Sitede yer alan özel program, projeye destek vermek isteyen gönüllülere evlerinde sevdikleri bir kitabı okuyup tüm görme engellilere armağan etme olanağı tanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren yetkili Ufuk Şentürk, 1 ay önce başlattıkları projenin görme engelliler için büyük bir kaynak yaratmayı amaçladığını, sitede kitapların yanı sıra gazete başlıkları, dergiler ve makalelere yer vereceklerini söyledi.

Sitenin geliştirilmesi konusunda sürekli olarak görme engellilerle iletişim içinde olduklarını, onlardan gelen taleplere öncelik verdiklerini ifade eden Şentürk, "En büyük sıkıntı ilköğretimden üniversite tüm ders kitaplarına kadar mümkün olan en kısa sürede seslendirilmesi" diye konuştu.

Kitap sayısının artırılması için gönüllülere ihtiyaç duyduklarını söyleyen Şentürk, şunları kaydetti:
"Sitede yer alan özel bir program aracılığıyla isteyen herkes sesli okuma yapıp bunu görme engellilerle paylaşabiliyor. Görme engelliler için okurken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor, kapağın tanıtılması, bölüm ve sayfaların da okunması gibi detaylar var. Okumanın nasıl yapılması gerektiği hakkında da detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Herkesi bu çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz."

EN ÇOK TİYATRO OYUNU TALEP EDİLİYOR

Şentürk, görme engellilerle yaptıkları görüşmelerde, ders kitaplarından sonraki en büyük talebin, bir dönem çok rağbet gören, artık sayılı birkaç radyoda yayınlanan radyo tiyatrosu olduğunu belirtti.