Eğitim Güncel

Rus öğrencilere Türkiye yasağı kalktı

Rusyalı öğrenciler, eskiden olduğu gibi eğitim için Türkiye’ye gidebilecek. Rus jetinin Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından Moskova, Rusyalı öğrencilerin eğitim amacıyla Türkiye’ye gitmesini yasaklamıştı. Ria ajansının bildirdiğine göre, Rusya Eğitim Bakanlığı’nın uluslararası..

Rus öğrencilere Türkiye yasağı kalktı

Rusyalı öğrenciler, eskiden olduğu gibi eğitim için Türkiye’ye gidebilecek. Rus jetinin Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından Moskova, Rusyalı öğrencilerin eğitim amacıyla Türkiye’ye gitmesini yasaklamıştı.

Ria ajansının bildirdiğine göre, Rusya Eğitim Bakanlığı’nın uluslararası ilişkilerden sorumlu yetkilisi Nikolay Tovonen, “Öğrencilerimizin Türkiye’ye gitmesine yönelik bir süredir bazı sınırlamalar vardı, çünkü onların güvenliğini garanti edemiyorduk. Artık turistler için charter uçuşlarına izin verıldi, dolayısıyla bu sınırlama da kalktı” dedi.

Türkiye’de bugün de istenmeyen olayların yaşanığını belirten Rusyalı yetkili, bu nedenle öğrencilerin güvenliğiyle ilgili konunun hala önemini koruduğunun altını çizdi. -turkrus.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL