Prof. Dr. Erdoğan Alkin vefat etti

Eğitim Güncel
Rahatsızlığı dolayısıyla dün Acıbadem Fulya Hastanesi’nde tedavi altına alınan 77 yaşındaki Prof. Dr. Alkin, bu akşam hayatını kaybetti. Alkin’in, 30 Mart Cumartesi günü Teşvikiye Camisi&r...
EMOJİLE

Rahatsızlığı dolayısıyla dün Acıbadem Fulya Hastanesi’nde tedavi altına alınan 77 yaşındaki Prof. Dr. Alkin, bu akşam hayatını kaybetti. Alkin’in, 30 Mart Cumartesi günü Teşvikiye Camisi’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Erdoğan Alkin kimdir?

BAŞBAKAN ERDOĞAN MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Erdoğan Alkin’in akademik hayatı boyunca birçok değerli iktisatçı ve ekonomist yetiştirdiğini belirterek, geride bıraktığı ufuk açıcı eserleri ve saygıdeğer kişiliği vesilesiyle daima hayırla yad edileceğini kaydetti.

Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Prof. Dr. Erdoğan Alkin’in vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, ülkenin önde gelen iktisatçılarından olan Alkin’in vefatını derin bir teessürle öğrendiğini dile getirerek, "Akademik hayatı boyunca birçok değerli iktisatçı ve ekonomist yetiştiren, üstün hizmetlerde bulunan Sayın Alkin, inanıyorum ki, geride bıraktığı ufuk açıcı eserleri ve saygıdeğer kişiliği vesilesiyle daima hayırla yad edilecektir. Prof. Dr. Erdoğan Alkin’e Allah’tan rahmet; acılı ailesine, yakınlarına ve eğitim camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.

AA