Plastik Sektöründe Eğitim

Eğitim Güncel
Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (Ege Plasder) Başkan Yardımcısı Kazım Sertdemir, İzmir’de artan işsizliğe çözüm bulmak ve plastik sektöründe duyulan nitelikli eleman ihtiyacına cevap ...
EMOJİLE

Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (Ege Plasder) Başkan Yardımcısı Kazım Sertdemir, İzmir’de artan işsizliğe çözüm bulmak ve plastik sektöründe duyulan nitelikli eleman ihtiyacına cevap vermek amacıyla, dernek tarafından sunulan ”Plastik Sektöründe Bölgesel Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi”nin hibe almaya hak kazandığını belirtti.

AB destekli Merkezi Finans İhale Birliği’nin (MFİB) finanse ettiği, İŞKUR’un kontrolünde yürütülecek projenin bütçesinin 120 bin euro olduğunu kaydeden Sertdemir, mesleki eğitimlerin proje ortağı Mazhar Zorlu Plastik Endüstri Meslek Lisesi’nin plastik uygulama atölyelerinde ve laboratuvarlarında gerçekleştirileceğini söyledi.

Sektörün vasıflı elemana ihtiyacı var

Plastik enjeksiyon, plastik film ve plastik ekstrüzyon operatörlüğü alanında maksimum 20 kişinin 3 periyotta toplam 180 kişinin eğitim alacağını ve ilk grubun eğitiminin 7-8 Mart günlerinde başlayacağını ifade eden Sertdemir, şu bilgileri verdi:

”Proje hedefleri, plastik sektörü alanında işsiz, vasıfsız gençlerin mesleki eğitim ve istihdamını, ailelerine ve topluma sosyal uyumlarını sağlamak, plastik sektörünün eleman ihtiyacını ve niteliklerini belirlemek, sektörün ihtiyaç duyduğu vasıflı elemanları yetiştirmek, iş gücü talep ve arz taraflarının diyalog kurmasını sağlamaktır. 16 ile 29 yaş arasında işi ve mesleği olmayan vasıfsız kişiler İşkur’a başvurabilecek. Listeye giren 180 kişi eğitime tabi tutulacak. Katılımcıların mesleki eğitim sürecindeki tüm masrafları yürütülen projeden karşılanacak.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme