Okulda Sanal Kurnazlık!

Eğitim Güncel
Bir lise müdür yardımcısının şifresini öğrenen öğrenci, e-okul sistemine girdi. Daha sonra aynı yöntemle 3 liseden 34 öğrencinin de sisteme girerek notlarını değiştirdiği belirlendi. Olayla ilgili sor...
EMOJİLE

Bir lise müdür yardımcısının şifresini öğrenen öğrenci, e-okul sistemine girdi. Daha sonra aynı yöntemle 3 liseden 34 öğrencinin de sisteme girerek notlarını değiştirdiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

SORUŞTURMA BAŞLATTIK

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Yenişehir İlköğretim Okulunda düzenlenen törende bir gazetecinin, ”Diyarbakır’da bazı öğrencilerin e-okul sisteminin şifrelerini kırarak, notlarını yükseltiği doğru mu?” sorusuna şu yanıtı verdi:

”Çocuklarımıza, en iyi kazancın alın teriyle verilen bir kazanç olduğunu öğretmeliyiz. Soruşturma yapılacak. Bir sorun varsa onun gereği yapılacaktır. Olayın olduğu yerlerle ilgili soruşturma başlattık. Bunlar yanlış şeyler. Çocukları iyi şekilde yönlendirmeliyiz. Yanlış bir şey varsa soruşturması yapılacaktır” diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme