Okul Müfredatında Obama Krizi

Eğitim Güncel
Muhafazakarlar ve Demokratlar arasında başlayan tartışma, ülke genelinden veliler, akademisyenler ve öğretmenlerin de 40 bin e-mail ile katıldığı ‘kültür savaşına’ dönüştü. Sakin başlayan ...
EMOJİLE

Muhafazakarlar ve Demokratlar arasında başlayan tartışma, ülke genelinden veliler, akademisyenler ve öğretmenlerin de 40 bin e-mail ile katıldığı ‘kültür savaşına’ dönüştü. Sakin başlayan toplantıda, Başkan Barack Obama’nun tarih kitaplarında hangi isimle yer alacağı konusu görüşülürken, beyaz işadamı David Bradley, ismin ‘Barack Hüseyin Obama’ olarak yer alması önerisinde bulundu. Özellikle kampanya döneminde hakkında gizli Müslüman olduğu spekülasyonları yapılan Obama ile ilgili bu öneri, heyeteki Demokratlar tarafından tepkiyle karşılandı. Hüseyin ismini kullanma önerisinin ‘tahkir’ amacıyla gündeme getirildiğini, Obama’nın Başkan seçilen ilk siyah olmasının önem taşıdığını vurgulayan kurulun siyahi üyesi Mavis Knight, teklifin geri çekilmesini istedi. Toplantıdaki hararetli tartışmaların ardından teklif geri çekildi.

Fare zaferi gölgeledi

Wall Street‘te geniş kapsamlı finansal düzenleme içeren yasa tasarısının Senato‘da onaylanmasının ardından Beyaz Saray’da ‘zafer konuşması’ yapan Obama‘nın basın toplantısına, önünden hızla geçen fare damgasını vurdu.