Öğretmen Maaşı En Çok Artan Ülke Türkiye!

Eğitim Güncel
Buna göre Türkiye 2000 ile 2009 arasında öğretmen maaşlarının reel anlamda en fazla arttığı ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. Avustralya, Fransa, Japonya ve İsviçre’de ise düşüş olduğu kayde...
EMOJİLE

Buna göre Türkiye 2000 ile 2009 arasında öğretmen maaşlarının reel anlamda en fazla arttığı ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. Avustralya, Fransa, Japonya ve İsviçre’de ise düşüş olduğu kaydedildi. Milliyet’in haberine göre, Gayrisafi Yurtiçi Hasıla baz alınarak hazırlanan maaş verilerine göre, Türkiye’deki ilköğretim ve ortaöğretim öğretmenlerinin maaşlarında yaklaşık yüzde 50’ye varan bir artış görüldü.
Rapora göre, Türkiye’deki ilköğretim öğretmenleri 34 ülke arasındaki maaş sıralamasında sondan 12’inci oldu. Ortaöğretim öğretmenleri ise sondan 9’uncu sıraya yerleşti. Türkiye’de bir ilköğretim öğretmeni 600 ile 700 saat arasında çalışırken ortaöğretim öğretmeni ise 500 ila 600 saat arasında çalışıyor. Türkiye ortaöğretim öğretmenlerinin çalışma saatleri baz alındığında 34 ülke arasında 28’inci oldu.

Haber Türk