Öğrenciye Fotokopi Bedava

Eğitim Güncel
Cumhuriyet Üniversitesi‘ne bağlı olarak yeni açılan Hafik Meslek Yüksek Okulu’na, ek kontenjanla öğrenci alındı. Okulun tek bölümü olan Dış Ticaret programına, 38 öğrenci kayıt yaptırdı. H...
EMOJİLE

Cumhuriyet Üniversitesi‘ne bağlı olarak yeni açılan Hafik Meslek Yüksek Okulu’na, ek kontenjanla öğrenci alındı.

Okulun tek bölümü olan Dış Ticaret programına, 38 öğrenci kayıt yaptırdı. Hafik Kültür ve Sanatevi binasının tahsis edildiği okulda eğitim-öğretim, dün itibariyle başladı.

Yaklaşık 2 yıldır meslek yüksek okulu açılması çalışmalarını yürüten Hafikliler, okulda ders başı yapılmasının sevincini yaşadı. İlçeye meslek yüksek okulu açılmasının sevincini yaşayan Hafikli esnaf Ahmet Berberoğlu, öğrencilere jest yaparak ders notu ve benzeri notların fotokopisini 1 yıl ücretsiz çekmeye karar verdi.

14 yıldır diyaliz hastası olan oğlu Serdar Berberoğlu ile birlikte ilçede yazıcılık ve sigorta acenteliği işiyle uğraşan Ahmet Berberoğlu, yaptığı açıklamada, ”Öğrencilerin fotokopi işlemlerini 1 yıl ücretsiz çekmeyi üstlendim. Öğrenci kimliğini gösteren öğrencilerden, 1 yıl süresince fotokopi ve dilekçe işlemlerinde ücret almayacağım” dedi.

Meslek yüksek okulunun ilçenin gelişimi, kalkınması ve eğitim durumu açısından önemli olduğunu vurgulayan Berberoğlu, ”Yeni yüksek okul binası yapımı için yardım kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanyaya toplu miktarda yardımda bulunamadığım için üzüldüm, o yüzden yüksek okul öğrencilerine bu şekilde yardımcı olmak istedim” diye konuştu.

Serdar Berberoğlu ise ”Yüksek okul binası için kampanya başlatılmıştı. Benim diyaliz hastası olmam ve maddi sıkıntılar yüzünden babam bu kampanyaya destekte bulunamamıştı. Biz de gücümüzün yettiğince bu şekilde hem açılan kampanyaya, hem de öğrencilere destek olmak istedik” dedi.

Berberoğlu’nun öğrencilerden fotokopi işlemlerinde ücret alınmayacağına dair duyurular da ilçenin işlek noktalarına yapıştırıldı.