Eğitim Güncel

Nabi Avcı’dan ‘dershane’ kararına ilk tepki

Avcı’nın açıklamaları şöyle:  “Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaşmış resmi bir karar yok. AYM’nin gerekçeli, gerekçesiz kararı bize ulaşmış değil. Birtakım duyumlar dile getiriliyor, pek çok spekülasyonlar yapılıyor. 7 maddeden hangileri, hangi..

Nabi Avcı’dan ‘dershane’ kararına ilk tepki

Avcı’nın açıklamaları şöyle: 

“Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaşmış resmi bir karar yok. AYM’nin gerekçeli, gerekçesiz kararı bize ulaşmış değil. Birtakım duyumlar dile getiriliyor, pek çok spekülasyonlar yapılıyor. 7 maddeden hangileri, hangi gerekçeyle iptal edildiği ortaya çıkmadan yapılacak her yorum spekülasyon olur.

Mahkeme süreciyle ilgili bir açıklama yapmadık. Gerekçeli karar açıklansın Milli Eğitim Bakanlığı olarak ne yapmamız gerektiğini açıklarız. 

Asıl dikkat etmemiz gereken öğrenci ve velilerimizdir. Müsterih olsunlar. Hiçbir öğrencimizi ortada bırakmayız. Takviye kurslarımız devam ediyor, yeni kayıtları alacağız.

Hiçbir çocuğumuzun takviyeden mahrum kalmaması için gerekli tedbirleri aldık, almaya devam edeceğiz. Okullarımızı bunun altyapısını kurduk, öğretmelerimizle bu ihtiyacı karşılayacağız.”

Anayasa Mahkemesi, CHP’nin başvurusu üzerine dershanelerin kapatılmasını düzenleyen ilgili yasadaki maddeleri oy çokluğuyla iptal etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL