Meslek Liselerinin Büyük Başarısı

Eğitim Güncel
Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Bilişim Olimpiyatları, Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu Proje Yarışması‘nın (e-biko)ödülleri sahiplerini buldu. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü himayesin...
EMOJİLE

Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Bilişim Olimpiyatları, Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu Proje Yarışması‘nın (e-biko)ödülleri sahiplerini buldu.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü himayesinde Samanyolu ve Atlantik Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni MEB Şura Salonu‘nda yapıldı.

Ağırlıklı olarak özel okulların başvurduğu olimpiyatlarda meslek liseleri öne çıktı. Ortaöğretim alanında 6 farklı kategoriden 4 altın madalya meslek liselerine gitti. İlköğretim alanında da 5 kategoriden 4 altın madalya devlet okullarına giderken bunlardan biri de Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nun oldu. 32 ülke, 72 il, 558 okuldan 2 bin 884 öğrenci ve 2 bin 697 projenin katıldığı olimpiyatta ilk ve ortaöğretim alanlarında farklı kategorilerde dereceye girenler ödüllendirildi. Türkmenistan‘dan Kenya‘ya, Romanya‘dan Afganistan‘a kadar farklı ülkelerin öğrencilerinin renkli görüntüler oluşturduğu ödül törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.