Matematik derslerinin saatleri artıyor

Eğitim Güncel
Matematik dersinde başarıyı artırmak için yeni tedbirler alınıyor. Öğretim programlarının geliştirilmesi için öğretim materyalleri ve ders kitaplarında iyileştirmeye gidilecek. Matematik öğretimine ay...
EMOJİLE

Matematik dersinde başarıyı artırmak için yeni tedbirler alınıyor. Öğretim programlarının geliştirilmesi için öğretim materyalleri ve ders kitaplarında iyileştirmeye gidilecek. Matematik öğretimine ayrılan sürenin yeniden düzenlenmesi ise öncelikler arasında.

Türkiye’deki öğrencilerin matematik öğreniminde uluslararası öğrenci başarısını değerlendirme çalışmalarında hâlâ dünya ortalamalarının altında olması üzerine harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, her yıl kademeli olarak matematik dersine ayrılan sürenin artırılması kararını aldı. Matematik sisteminde sil baştan değişim yapmaya hazırlanan Bakanlık, öncelikle uzman bir ekiple matematik dersi öğretim programlarını revize edecek. Bir sonraki adımda matematik ders kitapları tüm kademelerde yenilenecek.

DERS KİTAPLARI DA DEĞİŞECEK

MEB Müsteşar yardımcısı Emin Karip, matematik sisteminde köklü bir değişiklik yapıldığını belirterek, ‘Önümüzdeki yıllarda kademeli olarak, bir yandan matematik dersine ayrılan süre artırılacak, diğer taraftan revize edilen öğretim programları uygulamaya konarak, yeni ders kitapları ile elektronik ortamda öğretmenlerin ve öğrencilerin kullanabileceği öğretim materyalleri kullanıma sunulacak’ dedi.
 
Kaynak: Yenişafak