Mahsun Artık Mahzun Değil

Eğitim Güncel
Doğuştan iki bacağı da sakat olan Mahsun Yıldırım, kendisi için okulda yapılan düzenlemeler sayesinde eğitimine devam edebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Gümüşpala Endüstri Meslek Lisesi Müdürü At...
EMOJİLE

Doğuştan iki bacağı da sakat olan Mahsun Yıldırım, kendisi için okulda yapılan düzenlemeler sayesinde eğitimine devam edebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Gümüşpala Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ata Türkeli, “Mahsun’un mahzun olmadığını görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Kemik gelişimindeki bozukluk nedeniyle Mahsun Yıldırım’ın (13) doğuştan iki bacağı da sakat. İlköğretimi zor koşullarda tamamlayan Mahsun’un ailesi, çocuklarının liseye gidebilmesi için yaşadıkları İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde okul arayışına girdi. Okullarda sorunlarla karşılaşan aile, avukat olmak isteyen oğullarının eğitimine devam edebilmesi için Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurdu.

Müdürlüğün çağrısına kulak veren Gümüşpala Endüstri Meslek Lisesi yönetimi, kendi imkanları ve hayırseverlerin desteğiyle okulda bazı değişiklikler yaptı. İlk olarak birinci katta bulunan toplantı salonunu sınıfa dönüştüren Okul Müdürü Ata Türkeli, okul girişi ve içine yaptırdığı rampalar aracılığıyla Mahsun’un okul içinde dolaşmasını da olanaklı hale getirdi. Mahsun için hazırlanan engelli tuvaletinin tamamlanması ve servis temin edilmesiyle aileye Mahsun’un okula başlayabileceği haberi iletildi.

Okulun ilk gününde annesiyle okula gelen Mahsun Yıldırım, birinci katta sınıf hazırlanmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, yapılan düzenlemeler sayesinde artık önceki yıllarda olduğu gibi annesiyle okula gelmesinin gerekmediğini, okula kendi başına gidip gelebileceğini söyledi.

Mahsun’un yüzünün artık mahzun olmadığını ifade eden okul müdürü Ata Türkeli, “Mahsun’un mutluluğu bizi de mutlu etti, o okulumuzun çiçeği oldu” diye konuştu.