Kürtçe ve Osmanlıca Seçmeli Ders Oluyor

Eğitim Güncel
Başbakan Erdoğan Çin gezisinin son gününde, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen yeni eğitim yasası ve seçmeli derslerle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kürtçe ve Osmanlıca’nın seçmeli ders ol...
EMOJİLE

Başbakan Erdoğan Çin gezisinin son gününde, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen yeni eğitim yasası ve seçmeli derslerle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kürtçe ve Osmanlıca’nın seçmeli ders olacağını açıkladı.

Çin gezisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı eğitim yasasını onayladı. 17 milyonun öğrencinin ailesinde uygulamanın önümüzdeki döneme yetişip yetişmediğini merak ediyor. Yetişir mi?" sorusunu şöyle yanıtladı:

İlerledikçe olgunlaşacak

"Hiç endişeniz olmasın bütün planlarımız yetişecek şekilde yapılıyor. Hiçbir sıkıntıya mahal bırakmadan ufak tefek bazı hususlar dışında tereyağından kıl çeker gibi yoluna girecek. Bunlar bizim için alt yapısı olan konular. Türkiye bu konuda kendini aşmıştır. İki yıl sonra daha iyi oturmuş olacak. İlerledikçe olgunlaşacak. Osmanlıca, Kürtçe seçmeli ders olarak seçilebilecek. Detaylarını arkadaşlarımız açıklayacaklar."

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme