KPSS Tercih Kitapçığı Yayınlandı

Eğitim Güncel
KPSS tercih rehberi ve KPSS tercih kılavuzu indirmek için tıklayın… 2011 KPSS tercihleri ve tercih rehberi ÖSYM’nin resmi web sitesi osym.gov.tr ile eş zamanlı olarak BirinciKuvvet.com da ...
EMOJİLE

KPSS tercih rehberi ve KPSS tercih kılavuzu indirmek için tıklayın…
2011 KPSS tercihleri ve tercih rehberi ÖSYM’nin resmi web sitesi osym.gov.tr ile eş zamanlı olarak BirinciKuvvet.com da yayınlandı. KPSS tercih rehberi ve KPSS tercih kılavuzu indirmek için tıklayın…

ÖSYM’de 2011 KPSS Tercih kılavuzu ile ilgili bir düzeltme yapıldı.ÖSYM’nin Kasım ayında bazı Kamu kurum ve Kuruluşlarına yapılacak atamalar için Memur adaylarının tercih dönemi başladı.21 Kasım’da ÖSYM’nin web sitesinden yayınlanan 2011 KPSS Tercih kılavuzuna ÖSYM’den bir düzeltme geldi.

ÖSYM’den bu düzeltme için bir açıklama yapıldı.2011 KPSS Tercihi yapacak Memur adaylarının dikkatine;

21 Kasım 2011 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS-2011/2 Tercih Kılavuzunda, Devlet Personel Başkanlığının talebi üzerine Tablo-3’te yer alan Sağlık Bakanlığının Mimar, Mühendis ve Psikolog kadrolarında aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır:

1) Psikolog kadrolarında sadece “4131” nitelik kodu yer alacaktır.

2) 3123473, 3123475 ve 3123477 kodlu kadroların Kadro Unvanı MİMAR olacaktır.

3) Mimar/Mühendis kadrolarının tümünün sınıfı “TH” olacaktır.

Kılavuz yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Bu değişiklikler nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Adayların tercihlerini yaparken Kılavuzda yapılan düzenlemelere dikkat etmeleri gerekmektedir.
KPSS-2011/2 adaylarına duyurulur.

Adayların dikkatine…

Tercih Kılavuzu için tıklayın…

 KPSS adayları için maaşlar ne kadar? – Tıklayın…

 Üst düzey personel maaşları – Tıklayın…

KPSS TERCİH BİLGİLERİ

Bu yerleştirme sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın ya da yapılmasın, daha sonra ÖSYM tarafından yapılacak personel yerleştirmesi için yerleştirildikleri 2010-KPSS puanı ile tercih yapamazlar.

Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce, tercih etmek istediği tüm kadro ve pozisyonların koşullarını dikkatle incelemeleri, koşullarını taşımadıkları kadro ve pozisyonlardan tercih yapmamaları son derece önemlidir.

GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

-Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

-KPSS-2011/2 Tercih Kılavuzu, ilgili mevzuat uyarınca atama izni alınmış olan kadroları ve pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

-Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 ve 28 Kasım 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2010-KPSS Lisans ve 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

-Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

-Merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.

Haber Monitör

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme