Körlüğün Geleceği Projesi Başlıyor

Eğitim Güncel
Türkiye Beyazay Derneğinden yapılan açıklamaya göre, engellilerin eğitim sorununa çözüm üretmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı ile ortaklaşa hayata ge...
EMOJİLE

Türkiye Beyazay Derneğinden yapılan açıklamaya göre, engellilerin eğitim sorununa çözüm üretmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirilen "Eğitim Her Engeli Aşar" kampanyası kapsamında düzenlenen projede, eğitimcilerin eğitimi hedefleniyor.

Amerika‘dan gelen uzmanlar tarafından körlük alanındaki en son gelişmelerin, yeni fikirlerin ve yeni rehabilitasyon yöntemlerinin Türkiye‘de yaşayan görme engellilere aktarılması amacıyla 30 Mayıs-12 Haziran arasında gerçekleştirilecek proje ile görme engellilerin bağımsız hareket eden bireyler olması hedefleniyor.

Eğitimlerde 2 hafta süresince katılımcılara baston eğitimi, braille alfabesi ve bilgisayar kullanımı gibi teknik konuların yanı sıra yaşam teknikleri dersleri verilecek. İğneye ipliğin nasıl geçirileceğinden nasıl yemek yapılacağına, mangal yakmaktan ayakkabı boyamaya hatta uçurtma yapımına kadar hayatın içinden birçok şeyin anlatılacağı derslere görme engelli olmayanlar maske takarak katılacak.
"Körlüğün Geleceği" projesinden tüm katılımcılar ücretsiz yararlanacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme