Kiralık ev arayan öğrencilere devlet kefil olacak

Eğitim Güncel
Yükseköğrenimden sorumlu bakan Genevieve Fioraso, maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin kiralamak istediği evler için talep edilen kefalet ücretini devletin ödeyeceğin...
EMOJİLE

Yükseköğrenimden sorumlu bakan Genevieve Fioraso, maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin kiralamak istediği evler için talep edilen kefalet ücretini devletin ödeyeceğini söyledi.

Eğitimtercihi’nde yer alan habere göre; Fransız bakan, talep etmeleri halinde bütün öğrencilerin bu haktan yararlanacağı bildirdi. Fiaraso, hükümetin bu uygulama ile ilgili ilk etapta 8 yükseköğrenim kurumunda deneme amaçlı bir çalışma başlattığını duyurdu.

Fiaraso, devletin taşra üniversitelerinde okuyanlar için kira kefaleti olarak 500 avro, Paris bölgesinde okuyanlar için 600 avro, Paris’in içindeki üniversitelerde okuyanlar için 700 avro ödeyeceğini bildirdi.

Ulusal İstatistik Kurumu’nun araştırmasına göre, ülkedeki öğrencilerin yıllık bütçesinin yüzde 55’i kira masraflarına gidiyor. Kiralık konut, özellikle başkentte okuyan üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri olarak görülüyor

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi