Eğitim Güncel

Kar nedeniyle bu illerde okullar tatil

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle bazı illerde bugün (6 Ocak Çarşamba) eğitime ara verildi. Erzincan Erzincan’da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il merkezinde ilk ve..

Kar nedeniyle bu illerde okullar tatil

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle bazı illerde bugün (6 Ocak Çarşamba) eğitime ara verildi.

Erzincan

Erzincan’da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il merkezinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi.

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ilk ve orta dereceli tüm okulların, Üzümlü ilçesinde ise taşımalı eğitim veren okulların 6 Ocak Çarşamba günü tatil edilmesini kararlaştırdığı belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Tunceli

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada da Çemişgezek, Mazgirt, Nazımiye ve Hozat ilçelerinde tüm okullar, Pertek ilçesinde ise yatılı okullar haricindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların 6 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği ifade edildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerin de bir gün süreyle izinli sayılacağı belirtildi.

Ağrı

Ağrı’nın Tutak Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada ise kar yağışı nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Ayrıca, Hamur ilçesinde de köy okulları ile ilçe merkezinde taşımalı eğitim verilen ilk ve orta dereceli okulların da 6 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği açıklandı.

Kars

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde de olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar, 6 Ocak Çarşamba tatil edildi.

Bitlis

Bitlis il merkezi ve Güroymak ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitime ara verilecek.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve ulaşımda yaşanan aksamalar nedeniyle, il merkezi ve merkeze bağlı köylerde bugün eğitime ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, kararın, Güroymak ilçe merkezi ve bağlı köyleri de kapsadığı kaydedildi.

Malatya

Malatya’da yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitim yapılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının bugün de sürmesi nedeniyle merkez Battalgazi ve Yeşilyurt dahil tüm ilçelerdeki kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ile liselerde bugün eğitime ara verileceği bildirildi.

Açıklamada, kronik hastalığı bulunan, engelli, emzikli ve hamile kamu personelinin de bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

– Kastamonu

Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde ulaşımda güçlük çekildiğini belirtti.

Bu ilçelerde bugün eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını dile getiren Bahçacıoğlu, “Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün Bozkurt’taki tüm okullarda, İnebolu’da ise ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilecek. Kar yağışının yoğunluğuna göre tedbirlerimizi almayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

– Çankırı

Kar nedeniyle Çankırı’nın Yapraklı ilçesi ile tüm köylerindeki okullarda bugün eğitime ara verilecek.

– Samsun

Samsun’un Alaçam ilçesinde taşımalı eğitim verilen okullarda kar nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak.

– Diyarbakır

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışının yoğunlaşarak artacak olması nedeniyle, merkez ilçeler ile Çınar, Çüngüş, Dicle, Hani ve Lice ilçelerindeki özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, hamile ve engelli çalışanların da bugün idari izinli sayılacağı belirtildi.

– Van

Van’ın Erciş ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Erciş İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde okulların tatil edilmesi kararı aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, yaptığı açıklamada, ilçe genelindeki okulların, yoğun kar yağışı nedeniyle bir günlüğüne tatil edildiğini bildirdi.

– Şırnak

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köy ile beldelerde ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında bugün eğitime ara verileceği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü de kar nedeniyle akademik birimlerde öğretime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.

– Batman

Batman’ın Sason ilçesinde yoğun kar nedeniyle bugün okullarda eğitime ara verilecek.

Kaymakam Tekin Dundar, ilçe genelinde etkili kar dolayısıyla yaşanan don ve buzlanma nedeniyle herhangi mağduriyete yer vermemek amacıyla ilçe merkezi ve köylerdeki tüm okullarda bugün eğitime ara verileceğini kaydetti.

– Bartın

Bartın merkez ile Ulus ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim yapılamayacak.

Valilikten yapılan açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi aşması ve karın henüz erimemesi nedeniyle bugün merkez ve Ulus ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.

– Tunceli

Tunceli merkez ve bağlı köylerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kentte dün başlayan kar yağışının hayatı olumsuz etkilediğini söyledi.

Taşımalı eğitim gören öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için eğitime bugün ara verildiğini ve bunun bugün da devam edeceğini belirten Eyüpkoca, “İlimizde kar yağışı devam ediyor. Taşımalı olarak köylerden gelen öğrencilerimizin olumsuz hava koşullarından etkilenmemeleri için eğitime ara kararımızı bugün da uygulayacağız” dedi.

– Erzincan

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Erzincan merkeze bağlı Kemah, Kemaliye, İliç ve Refahiye ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceği bildirildi.

– Siirt

Siirt’te bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelinde, yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüş ve buzlanma nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklardan çocukların etkilenmemesi için ulaşımda sıkıntı çekilen ve yolları kapalı köy okullarındaki öğrenciler bugün idari izinli sayılacak.

– Bingöl

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitim yapılmayacak.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının sürmesi nedeniyle, ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Bingöl Valiliği de etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla il merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini açıkladı.

– Bayburt

Bayburt Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, il genelinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar dolayısıyla bugün eğitime ara verileceğini söyledi.

Karın etkisini artırmasının beklendiğini ifade eden Çağlayan, “Herhangi problem yaşanmaması için il genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime bugün ara verildi” dedi.

Çağlayan, engelli personelin de bugün izinli sayılacağını kaydetti.

– Şanlıurfa

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitim yapılmayacak.

Siverek Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu, ilçe genelinde kötü hava koşullarının sürdüğünü, öğrencilerin herhangi sorun yaşamaması için ilçede eğitime bugün ara verileceğini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL