İTÜ’ye Yeni Bölümler Açıldı

Eğitim Güncel
İTÜ’den yapılan açıklamada, Rektörlüğe bağlı olarak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nin kurulduğu bildirildi. Ayrıca üniversitede nano-bilim ve nano-mühendislik alanındaki bilgi birikimini...
EMOJİLE

İTÜ’den yapılan açıklamada, Rektörlüğe bağlı olarak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nin kurulduğu bildirildi.

Ayrıca üniversitede nano-bilim ve nano-mühendislik alanındaki bilgi birikimini daha ileriye götürmek amacıyla, "Nanobilim ve Nanomühendislik Yüksek Lisans ve Doktora Programları"nın açıldığı belirtildi.

Açıklamada, İTÜ’ye bağlı Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü açıldığı, üniversitenin İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. M. Hasan Boduroğlu’nun, Enstitü Müdürlüğüne atandığı kaydedildi.

Enstitüde "Deprem Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programları" ve "Afet Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı" ile ilgili lisansüstü eğitimin verileceği belirtilen açıklamada, üniversite ile ulusal ve uluslararası özel ve kamu kuruluşları arasında, deprem risklerinin azaltılması için danışma, eğitim ve yapılandırma ilişkilerini kurma, bu kuruluşlarla iş birliği yapma konusunda çalışmalar da yürütüleceği bildirildi.