Eğitim Güncel

İşte kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

Rize Rize’nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildi. İlçe kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve..

İşte kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

Rize
Rize’nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

İlçe kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda, bugün eğitime ara verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli, hamile, bebek emziren kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personel de bugün idari izinli sayılacak.

Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin bugün kararlaştırılacağı belirtildi.

Şırnak

Şırnak Valiliği, kent merkezi ve merkeze bağlı köy ile beldelerde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ile köylerde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında bugün eğitime ara verildi.

Merkeze bağlı Kasrik ve Kumçatı beldeleri ise bu kararın dışında tutuldu.

Bolu

Bolu Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, yoğun kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime bugün ara verildiğini söyledi.

Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, ilde kar yağışının 2 gündür aralıklarla devam ettiğini belirtti.

Valilik tarafından alınan kararla Gerede, Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime bugün ara verildiğini vurgulayan Çavuşoğlu, il merkezi ve diğer ilçelerde eğitimin devam edeceğini söyledi.
Van
Van’ın merkez İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle, bugün öğleden sonra ve yarın eğiteme ara verildiğini söyledi. Yavuzer ayrıca, rehabilitasyon merkezlerininde tatil edildiğini belirtti.
Erciş ilçesi’nde ise Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe genelindeki okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmesi kararlaştırdı. İlçede eğitime cuma gününden itibaren devam edileceği bildirildi.
Siirt
Siirt’in Pervari ilçesinde de dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı, devam ediyor. Özellikle Geçittepe bölgesinde kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı, bazı köy yollarının ulaşıma kapandığı öğrenildi. Köy yollarının ulaşıma açılması için İlçe Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri ekipleri çalışmalara başladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki okulların 1, köy ve taşımalı okulların ise 2 gün tatil edildiği belirtildi.
Siirt’in Eruh Kaymakamlığından yapılan açıklamada da gece saatlerinde yoğun kar yağışının ardından köy yollarının kapandığı, bu nedenle taşımalı eğitimin yapılamadığı ifade edildi.
Açıklamada, aşırı soğuk ve buzlanma ile ulaşımda yaşanan zorluklar sebebiyle tüm köy okullarında eğitim ve öğretime bugün ara verildiği aktarıldı.
Kastamonu
Kastamonu’da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi.
Alınan bilgiye göre, Ağlı, Daday ve Küre ilçelerindeki tüm ilk ve ortaokul, Araç’ta taşımalı sistem kapsamındaki okullar ile Terke köyü ilk ve ortaokulu, Azdavay’da taşımalı sistem kapsamındaki okullar, Devrekani’de yatılı okul hariç ilk ve ortaokullar, Taşköprü’de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verildi.
Seydiler ilçesinde ise ilk ve orta dereceli okullarda bugün ve yarın eğitim yapılmayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL