İngilizce Öğrenmek İçin İpuçla

Eğitim Güncel
İngilizcenizi geliştirmek için ne yapmalısınız?    English Time Genel Müdürü Erkut Bozkurt’a göre öğrencilerin pratiklerini geliştirebilmek adına İngilizce dublajlı filmler izlemeleri ...
EMOJİLE

İngilizcenizi geliştirmek için ne yapmalısınız? 
 

English Time Genel Müdürü Erkut Bozkurt’a göre öğrencilerin pratiklerini geliştirebilmek adına İngilizce dublajlı filmler izlemeleri ve sürekli yabancı yayınları takip etmeleri şart. Bozkurt, İnternet’te yabancı öğrencilerin yer aldığı forumlarda yazışmayı da pratikte geliştirme açısından bir başka kanal olarak öneriyor. British English Genel Koordinatörü Cahit Aydın ise görsel ve işitsel İngilizce yayınların takip edilmesini şiddetle tavsiye ediyor ve şunları söylüyor: “İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda bulunmak gerekir”.

İngilizce eğitimi için yol haritası

+ Buzdolabının üzerine yeni kelimeler listesi asın. Kapağını her açtığınızda kendinizi test edin. Doğru cevap yoksa kapağı açmak yasak.

+ Yeni kelimelerle cümle kurun.
 

+ Bu cümleleri teybe kaydedin ve yolda giderken dinleyin.

+ Bir kelime kâsesi edinin. Bir kâğıdın ön yüzüne İngilizce bir kelime, arkasına Türkçe’sini yazın. Kâsedeki kâğıtlarla günde 10 dakika test edin.

+ İngilizce yayın yapan kanalları izleyin.

+ Haberleri İnternet’ten dinleyin, anlamayınca tekrarlatabilirsiniz. 
 

+ İnternet’ten İngilizce gazete okuyun.

+ İngilizce öğrenenler için hazırlanan kitapları okuyun.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme