FATİH Projesi, askeri liselerde de uygulanacak

Eğitim Güncel
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, tablet dağıtımını da kapsayan FATİH projesinin askeri liselerde uygulanmasını öngören protokolü imzaladı. İmza töreninde...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, tablet dağıtımını da kapsayan FATİH projesinin askeri liselerde uygulanmasını öngören protokolü imzaladı.

İmza töreninde konuşan Bakan Avcı, iki büyük eğitim camiası olan Milli Eğitim Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığının ölçek olarak çok büyük değil, ama anlam olarak çok derin bir işbirliğinin imza töreninde bir araya geldiğini ifade etti.

Bakan Avcı, ‘Sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak da FATİH Projesi’ni Türk Silahlı Kuvvetlerinin de dolayısıyla askeri liselerimizin de hizmetine açmak üzere protokol imza töreni düzenledik’ diye konuştu.

Türk ordusunun ve özellikle askeri okulların Türkiye’de tarih boyunca hep yeniliğin, yeni teknolojilerin gelişmesine, yerleşmesine, yaygınlaşmasına katkıda bulunan eğitim ocakları olduğunu vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

‘Türk Silahlı Kuvvetleri, bu geleneği bugün de sürdürüyor, özellikle eğitim alanında en son teknolojileri ve en son içerikleri gençlerimizin, subay adaylarımızın, astsubay adaylarımızın hizmetine sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu çabaya FATİH Projesi kapsamında katkıda bulunmak için, silahlı kuvvetlerimiz ve askeri okullarımız için elimizden gelen bütün desteği sağlamak üzere böyle bir protokolü hazırlamış olduk.’

Avcı, protokolün geleceğin komutanlarına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bakan Avcı, konuşmasında özellikle son dönemde terör olaylarında kaybedilen şehitlere ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi, gazilere de şükranlarını arz etti.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler de ‘Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde, ülkemizin gençlerinin geleceğe yatırım olarak yürütmekte olduğu FATİH projesinin parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Geleceğin komutanlarını, çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz’ dedi.

Orgeneral Güler, Bakan Nabi Avcı’ya daveti için teşekkür etti ve projenin ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bakan Avcı ve Orgeneral Güler, daha sonra askeri liselerde tablet dağıtımını öngören protokolü imzaladı.