Eğitim Güncel

Engelliler İçin Okul Öncesi Eğitim Sınıfı

Ankara Şereflikoçhisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (RAM) okul öncesi özel eğitim gereksinimi duyan çocuklara, Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde sınıf açtı. Son 10 yıl içerisinde yaygınlaşan Rehberlik Araştırma..

Engelliler İçin Okul Öncesi Eğitim Sınıfı

Ankara Şereflikoçhisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (RAM) okul öncesi özel eğitim gereksinimi duyan çocuklara, Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde sınıf açtı.

Son 10 yıl içerisinde yaygınlaşan Rehberlik Araştırma Merkezleri, engelli bireylerin eğitim açıklarını kapatmak için geniş bir çalışma başlattı. Şereflikoçhisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Evren ve Şereflikoçhisar ilçelerindeki okul öncesi eğitim gereksinimi duyan engelli çocuklar için sınıflar açmaya başladı. Müdürlük, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde okul öncesi özel eğitim sınıfı açarak, engelli bireylerin eğitim açıklarını kapatacak.

Şereflikoçhisar Özel Eğitim Kurulu Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Niyazi Düğer ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Kaan Kutlu, ortaklaşa yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kurul Başkanı Niyazi Düğer, son yıllarda araştırma merkezinin kapsamının genişletilip daha çok bireye ulaşmanın hedeflendiğini belirterek, oluşturulan ekiple Evren ve Şereflikoçhisar ilçelerinde bulunan tüm engelli bireylere hizmet götüreceklerinin söyledi. Düğer, "Bu hizmet için yeni binamız faal hale getirildi. HEM’de sınıf açtık. Diğer okullarımızda da sınıflar açmanın çalışmalarını yapıyoruz." dedi.

Kurumun işleyişi hakkında bilgi veren RAM Müdürü Ali Kaan Kutlu, Evren ve Şereflikoçhisar ilçelerinde toplam 39 bin insana hitap ettiklerini söyledi.

Önceki yıllarda vatandaşların işlemlerini Gölbaşı ilçesindeki Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nde yürüttüklerine dikkat çeken Kutlu, "Bu ilçeye gidiş gelişler ciddi şekilde sıkıntı yaratıyordu. Artık bireylerimiz bütün işlemlerini müdürlüğümüzde yapabiliyorlar." diye konuştu.

Engelliler için oluşturulan okul öncesi özel eğitim sınıflarının 4 kişilik olduğunu da sözlerine ekleyen Kutlu, "Vatandaşımız buralara çocuklarını hiçbir tereddüt duymadan getirecek. Bu sınıflarda birebir özel eğitim verilecek." açıklamasında bulundu.

Haber 7

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL