Dünya Öğretmenler Günü

Eğitim Güncel
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin, en temel insan haklarından biri olan eğitimden ırkı, cinsiyeti, dili veya dini ne olursa olsun bütün çocukların eşit olarak yararlansınlar, sağlıklı, öz...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin, en temel insan haklarından biri olan eğitimden ırkı, cinsiyeti, dili veya dini ne olursa olsun bütün çocukların eşit olarak yararlansınlar, sağlıklı, özgür ve mutlu bir biçimde büyüyüp gelişsinler diye her türlü olumsuzluğa kendilerini siper ederek görevlerini ifa ettiklerini bildirdi.

Dinçer, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, günümüzde kurumlar, alışkanlıklar, meslekler, ihtiyaç ve beklentiler hızlı bir şekilde değişime uğrarken, öğretmenlik mesleğinin de bu süreçte en çok etkilenen mesleklerden biri olduğunu belirtti.

Her insanın yaşamında silinmez izler bırakan, her çocuğun kendi yolunu bulmasında ona rehberlik eden öğretmenlerin heyecan duyarak, inanarak, severek, fedakarlık göstererek sürdürdükleri bu değerli uğraşın bilgi toplumundaki yeri ve öneminin geçmişle kıyaslanmayacak kadar büyük olduğunu ifade eden Dinçer, bugün ülkelerin en büyük gücünü, bilgiyi teknolojiye ve değere dönüştüren nitelikli insan gücünün oluşturduğunu belirtti.

Dinçer, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en çok fedakarlık isteyen meslek olarak nitelediği öğretmenlik, belki maddi tarafı ile değil, ama manevi yönüyle en büyük tatminin yaşandığı, öğretmen olmanın sorumluluğu ve onurunun her türlü değerin önüne geçtiği bir uğraştır. Diğer meslek gruplarından farklı olarak malzemesi insan olan bir sanatı icra eden öğretmenlerimizin etkisi, öğrencileri ve okulla sınırlı olmayıp aynı zamanda toplumu da etkileme gücüne sahiptir." şeklinde konuştu.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme