Dil Öğrenmede Sanal Devrim

Eğitim Güncel
Livemocha, dünyanın her yerinden üyelerinin birbirine yardımcı olarak istedikleri dili bedava öğrenmelerini sağlayan online bir platform. Aslında site daha çok ABD’ye göç etmek isteyen Güney Ame...
EMOJİLE

Livemocha, dünyanın her yerinden üyelerinin birbirine yardımcı olarak istedikleri dili bedava öğrenmelerini sağlayan online bir platform. Aslında site daha çok ABD’ye göç etmek isteyen Güney Amerika ülkelerinden insanlar için düşünülmüş, ancak daha sonra gelişerek tüm dünyaya yayılmış. Tabi bu arada sitede öğrenme imkanı sunulan dillerin sayısı da artmış. Livemocha yardımıyla şu anda İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Hinduca, Almanca, İzlandaca, Çince, Japonca ve Rusça öğrenebiliyorsunuz. Ancak site üzerinden bulacağınız bir arkadaş yardımıyla örneğin Arapça ya da Yunanca da öğrenebilirsiniz.

Nasıl dil öğreniyorsunuz?

Bedava üye olunan site üzerinden örneğin ABD’den bir arkadaş ediniyorsunuz ve o arkadaşınız sizin dili öğrenmenize yardımcı oluyor. Site üzerinde kendinizi geliştirmeniz için konulmuş alıştırmalarla yapıyor, kontrol etmesi için bunu size üzerinden edindiğiniz arkadaşınıza gönderiyorsunuz. O da sizin yanlışlarınızı buluyor, dilinizi geliştirmeniz için daha neler yapmanız gerektiğini size anlatıyor. Sitede yapacağınız alıştırmalarla okuma, yazma, konuşma gibi yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz. Dili daha iyi konuşmak için ise cüzi bir ücret karşılığı sizinle internet üzerinden online olarak sizinle sohbet edip, yanlışlarınızı düzeltecek öğretmenler bulabiliyorsunuz.

Her yıl dil kurslarına milyonlarca lira harcayıp, yeterli olmadığını düşünen insanlara yeni ve etkili bir fırsat Livemocha. Böyle bir fırsatı denemek istemez misiniz?