Dikkat! Başvuru İçin Son Gün!

Eğitim Güncel
Sözleşmeli öğretmenlik için ilk defa görev almak isteyenler, aday ya da asıl olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak; halen görev yapanlar, aday veya asıl devlet memuru iken (ka...
EMOJİLE

Sözleşmeli öğretmenlik için ilk defa görev almak isteyenler, aday ya da asıl olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak; halen görev yapanlar, aday veya asıl devlet memuru iken (kadrolu öğretmenlik dahil) bu görevlerinden çekilmiş ve çekilmiş sayılanlar, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi dışında kanun veya kanun hükmünde kararnameler kapsamında sözleşmeli çalışanlar, sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirilenlerden göreve başlamayanlar ile göreve başlayıp ayrılanlardan görevlendirmeleri 01 Ocak 2010 tarihinden önce iptal edilenler, halen silah altında olanlar, 30 Haziran 1971 tarihinden sonra doğanlar, kamu ve vakıf üniversitelerinde halen görev yapanlar veya ayrılanlar başvuru yapabilecek.

İlk defa sözleşmeli öğretmenliğe görevlendirileceklerde, 2008 ve 2009 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nda KPSS10 puan türüne göre atanmak istediği alan için belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olma şartı aranacak.

Başvurular elektronik ortamda yapılacak, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak başvuru onay bürolarında resmi hale getirilecek. Başvurular, MEB‘in ”http://personel.meb.gov.tr” internet adresindeki Elektronik Başvuru Formu kullanılarak yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Öğretmenler Ağustos 2010 kadrolu öğretmen atama döneminde yapılacak atamalarla birlikte görevlendirildikleri il milli eğitim müdürlüklerine başvurmak suretiyle göreve başlayacak.

Görevlendirmeler 9 Temmuz 2010 tarihinde yapılacak.