Bilgi Evleri’nde “30.000” Üye Coşkusu

Eğitim Güncel
Merkezefendi Bilgi Evi’ne 30 bininci üye olarak kaydını yaptıran Yağızhan Kaya, sürpriz ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı. 14 Ekim Cuma günü Merkezefendi ...
EMOJİLE

Merkezefendi Bilgi Evi’ne 30 bininci üye olarak kaydını yaptıran Yağızhan Kaya, sürpriz ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı.

14 Ekim Cuma günü Merkezefendi Bilgi Evi’nde gerçekleştirilen ödül törenine, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Ömer Arısoy, Fen İşleri Müdürü Engin Köklü, Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç, Merkezefendi Mahalle Muhtarı Necdet Baykan ve Yağızhan Kaya’nın ailesi katıldı. Bilgi evi ailesine katılan Yağızhan Kaya’nın ödül aldığı törene bilgi evi üyeleri de yoğun ilgi gösterdi. Yağızhan Kaya’nın 100 Temel Eser kitap seti ve kırtasiye setiyle ödüllendirildiği tören 30 bininci üye pastasının kesilmesiyle son buldu.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın törende yaptığı konuşmada, bilgi evlerinin üye sayısının ulaştığı bu rakamın heyecan verici olduğunu belirterek 30 bininci üye olma şansını yakalayan Yağızhan Kaya’yı tebrik etti. Bilgi evlerinin çocuklara ve gençlere sağladığı imkânlarla, onların gelecekte güzel yerlerde olmalarına destek olduğunu vurgulayan Murat Aydın; “Her şey geleceğimizin mimarı olacak olan siz sevgili gençlerimiz için, yeter ki sizler de azimli olun.” dedi. 30 bininci üye pastasını Yağızhan ve diğer üyelerle beraber kesen Başkan Aydın’ın çocuklara kendi elleriyle pasta yedirmesi törene ayrı bir renk kattı. Coşkulu bir kalabalıkla gerçekleşen ödül töreninde, Merkezefendi İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi olan Yağızhan Kaya, böyle bir şanstan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Yağızhan Kaya, Sayın Başkana ve kendisini yalnız bırakmayan bilgi evi üyelerine de teşekkür etti.