Bilgi Balkanlardan Yükseliyor!

Eğitim Güncel
ÖSS kılavuzunda yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi‘nin denklik problemi bulunmuyor. Türk ve diğer topluluklar ile Türkiye arasında, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla bi...
EMOJİLE

ÖSS kılavuzunda yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesinin denklik problemi bulunmuyor.

Türk ve diğer topluluklar ile Türkiye arasında, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla bir araya gelen gönüllü Türk işadamları öncülüğünde, Avrupa Birliği’ne giriş sürecindeki Makedonya’nın başkenti Üsküp‘te kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi (International Balkan University-IBU), Balkanlardaki ve Türkiye’deki gençlere eğitim vererek kültürel kaynaşmayı sağlamakta. Üniversite önümüzde ki yıl vereceği ilk mezunlarıyla gelecek için yetenekli gençler yetiştirmiş olacak. ÖSS klavuzunda yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin denklik sorunu da bulunmuyor.

DENEYİMLİ KADRO

Üsküp Eğitim ve Kültür Geliştirme Vakfı tarafından 2006 yılında kurulan ve Makedonya resmi makamlarınca alınan akreditasyon çerçevesinde faaliyetini sürdüren Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin eğitim kadrosunu Türkiye ve diğer ülkelerden deneyimli uluslararası bir akademik kadro oluşturuyor.

DENKLİK SORUNU YOK

Bu yıl Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından denklik de verilen Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türkiye’deki başarılı gençleri Balkanların en güzel yerlerinden biri olan, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te ağırlıyor.

Bünyesindeki önemli fakülte ve bölümlerde eğitim vererek kültür dayanışmasının en güzel örneğini sergileyin üniversite Türkiye’den gelecek gençlerini bekliyor. Uluslararası Balkan Üniversitesi‘nde İngilizce Hazırlık Okulu, Teknik Bilimler Fakültesi, Endüstri Mühendisliği, Bilgi İletişim Teknolojileri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler gibi bölümler bulunuyor.