Belediyeler ve Üniversiteler el el

Eğitim Güncel
Marmara Belediyeler Birliği, Marmara Üniversitesi ve Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “Yerel Yönetimler ve Üniversiteler El Ele” organizasyonu kapsamında...
EMOJİLE

Marmara Belediyeler Birliği, Marmara Üniversitesi ve Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “Yerel Yönetimler ve Üniversiteler El Ele” organizasyonu kapsamında sürdürülen, ‘Pilot Belediyelere Yönelik Eğitim Programı’ sona erdi. Dört gün süren etkinliklerin ilk gününde Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş İnsan ve Toplum Psikolojileri, Yrd. Doç. Dr. Yahya Fidan Halkla İlişkiler, Sosyoloji ve Psikoloji Uzmanı Yusuf Özkan Özburun Stres Yönetimi konferansı verdi.

Eğitimlerin ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerinde ise İBB Strateji Planlama Müdürü Mustafa Kemal İşler Stratejik Planlama Eğitimi, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Korel Göymen Avrupa Birliği’nde Yerel Yönetimler, İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim eski Daire Başkanı Mahmut Doğan Belediyelerde İnsan Kaynakları Yönetimi, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Bozlağan Belediyelerde Liderlik, Yrd. Doç. Dr. Yüksel Demirkaya Kamu Yönetiminde Yeni Trendler konularını anlattı.

Ağırlıklı olarak Marmara Belediyeler Birliği’ne üye belediyelerin ve iştiraklerinin yönetici ile personelinin katıldığı seminerlere, üniversitelerin siyasi bilimler ile iktisadi ve idari bilimler bölümlerinde okuyan öğrenci ve akademisyenler de büyük ilgi gösterdi. Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, birlik yönetimi olarak üniversitelerle belediyeleri buluşturmaya devam edeceklerini, geleceğin kamu yöneticilerini yetiştirirken, bugünlerin aktif yerel sosyal politikalarına katkıda bulunmayı sürdüreceklerini ifade etti.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme