Bayrampaşa’nın küçük bilimadamları ödüllerini aldı

Eğitim Güncel
Bayrampaşa Bilim Merkezi’nin 2013-2014 dönemi ödül ve sertifika töreni Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) Kültür Salonu’nda yapıldı. Törene Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri, Yıldız Tekni...
EMOJİLE

Bayrampaşa Bilim Merkezi’nin 2013-2014 dönemi ödül ve sertifika töreni Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) Kültür Salonu’nda yapıldı. Törene Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Bayram Ali Ersoy, Bayrampaşa Mili Eğitim Şube Müdürü Turgay Kaymakçı ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi Genel Koordinatörü Hasip Gönülkırmaz, yaptı ve bilim merkezinin başarılarını anlattı. TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Avrupa Birliği desteğiyle 10 proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Hasip Gönülkırmaz, “Bizim en önemli işimiz gençlerimizi bilim insanı olmaya özendirmektir. Bu konuda yaptığımız çalışmalar Bayrampaşa’da ilktir. Bilim Merkezi olarak öğrencilerimizle yaptığımız çalışmalarla sadece bu yıl 42 öğrenci ile 26 proje gerçekleştirdik ve bu projelerle çeşitli proje yarışmalarında 18 ödül kazandık. Bu güne kadar proje hazırlayan öğrenci sayımız 76, ödül sayısı ise 40 olmuştur. Bütün bu çalışmalara katkı sağlayan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu da konuşmasında Bilim Merkezi’nin başarılarına vurgu yaptı ve yapılan çalışmaların önemine değindi. Başkan Yardımcısı Balekoğlu, “Bilim alanında Bayrampaşa’mıza önemli ödüller kazandıran Bilim Merkezimizin tüm personeline teşekkür ediyorum” dedi. Bayrampaşa Belediyesi’nin eğitime verdiği öneme de değinen Balekoğlu, “Biz belediye olarak bütçemizin yüzde 10’unu eğitime harcıyoruz. Bilim Merkezi, BAYGEM, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Bilgi Merkezi gibi eğitim kurumlarıyla ilçemizin eğitim hayatına önemli katkılar sağlıyoruz. Bu sayede çocuklarımız eğitimli, geleceğe güvenle bakan, özgüven sahibi bireyler olarak yetişiyor” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Bilim Merkezi proje sınıfı öğrencileri, sahnede birbirinden ilginç deneyler yaptı. İlgiyle izlenen gösterinin ardından öğrenciler salondan büyük alkış aldı. Başarılı öğrencilere madalya ve çeyrek altın verildi. Tören, sertifika dağıtımıyla son buldu.