BAYGEM Mezunlarını Uğurladı

Eğitim Güncel
10 Haziran’da başlayan Bayrampaşa Gençlik Merkezi Mezuniyet Şöleni, dün akşam gerçekleştirilen kapanış gecesi ile son buldu. Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi’nde yapılan kapanış pro...
EMOJİLE

10 Haziran’da başlayan Bayrampaşa Gençlik Merkezi Mezuniyet Şöleni, dün akşam gerçekleştirilen kapanış gecesi ile son buldu. Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi’nde yapılan kapanış programı, saat 18:00’de düzenlenen kokteyl ile başladı. Kokteylin ardından Filistin’de yaşanan dramı çizgileriyle anlatan Najii Ali’nin karkitürlerinden oluşan bir video gösterildi. Ardından BAYGEM bünyesinde hizmet veren kulüp faaliyetleri tanıtıldı.

BAYGEM Koordinatörü Naci Canbay, BAYGEM’deki kursların yerine oturduğunu ve bu yıl daha çok atölye çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. Yeni dönemde BAYGEM’de teknik meslek kurslarının da ağırlık kazanacağını söyleyen Canbay, sadece bayanlara özel musiki grubunun kurulacağı müjdesini de verdi.

Ardından kürsüye gelen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, BAYGEM’de 40 branş ve 30 klüp faaliyeti ile 15 bin öğrenciye hizmet vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. Sadece BAYGEM değil, Bilgi Merkezi ve Bilgi Evleri gibi projelerle de gençlere mekan ve imkan tahsis ettiklerini sözlerine ekledi.

BAYGEM’in yeni binasında teknik kurslara da ağırlık vereceklerini söyleyen Bürge, Bayrampaşa’da açılacak olan Caprice Otel ve Mini Disneyland gibi projelerin hayata geçmesiyle yaklaşık 10 bin kişinin iş sahibi olacağını ve bunun alt yapısının da BAYGEM olduğunu sözlerine ekledi.

Kendisinin de eğitimci olduğunu söyleyen Bürge, amaçlarının kimlikli ve kişilikli gençler yetiştirmek olduğunun altını çizdi.

Daha sonra sahneye gelen BAYGEM mezunlarının yaptığı konuşmalar, salondakilere duygusal anlar yaşattı. Ortak noktalarının BAYGEMli olmak olduğunu söyleyen öğrenciler, BAYGEM’in ikinci evleri, arkadaşlarının kardeşleri, hocalarının da ağabeyleri ve ablaları olduğunu dile getirdi.

BAYGEM’in 5. dönem mezunları sertifikalarını Yıldızlar Eğitim Şirketi Sahibi Gürsel Ulukır, BAYGEM koordinatörü Naci Canbay, Sancak-Soy İlköğretim Okulu Müdürü Asım Sultanoğlu ve Avukat Şadi Çarsancaklı’nın elinden aldı.

 

Gece, BAYGEM öğrencilerinin hazırladıkları tiyatro gösterisi ve konserlerle son buldu.