Bakan Ergün, Bilim Merkezi’ni gezdi

Eğitim Güncel
11 Aralık Pazar günü AK Parti 4. Olağan ilçe kongresini izlemek için İstanbul Bayrampaşa’ya gelen Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’ni gezere...
EMOJİLE

11 Aralık Pazar günü AK Parti 4. Olağan ilçe kongresini izlemek için İstanbul Bayrampaşa’ya gelen Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’ni gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Ergün ilçe kongresinde yaptığı konuşmada bilimsel ve teknolojik gelişmenin ülke sanayisinin kalkınması açısından önemini vurguladı. Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Atila Aydıner ile birlikte kongre salonundan ayrılan Ergün Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezini ziyaret etti. Burada bulunan Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji laboratuarlarını tek tek gezen Ergün, çalışma yapan öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yapılan çalışmaları önemli bulduğunu belirten Bakan Ergün, Bilim Merkezi Genel Koordinatörü Hasip Gönülkırmaz’dan bilim merkezinin işleyişi hakkında detaylı bilgi aldı. Gönülkırmaz; Bilim Merkezinde Bayrampaşa’nın başarılı ve bilime meraklı öğrencilerine düzenli bilim eğitimi verdiklerini, öğrencileri bilim olimpiyatları ve proje yarışmalarına hazırladıklarını ifade ederek, amaçlarının çocuklara bilimi sevdirmek ve onları bilim adamı olmaya özendirmek olduğunu belirtti.

Bakan Ergün, bilim ve teknolojiye alt yapı oluşturan bilim merkezi yatırımından dolayı Belediye Başkanı Atila Aydıner’i tebrik ederek bunun bir ilçe belediyesi için çok önemli bir yatırım olduğunu vurguladı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme