ALES’ten Uyarı!

Eğitim Güncel
Hafta sonu yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için adaylara gönderilen giriş belgesinde, sınavın yapılacağı binaya kesinlikle cep telefonu ile gelinmemesi yönünde 7 ...
EMOJİLE

Hafta sonu yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için adaylara gönderilen giriş belgesinde, sınavın yapılacağı binaya kesinlikle cep telefonu ile gelinmemesi yönünde 7 kez uyarıda bulunulduğu dikkati çekti.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 10 Mayıs Pazar günü yapılacak olan ALES’in ilkbahar dönemi için adaylara sınava giriş ve kimlik belgeleri gönderilmeye devam ediyor.

ÖSYM tarafından hazırlanan, arkalı önlü tek sayfalık ”Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi”nde, adaylara ”cep telefonu getirmemeleri” istendi.

Belgenin ön yüzündeki adayların fotoğrafının bulunduğu kısmın altında kırmızı harflerle ”cep telefonu yanında olan aday sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır” ifadesi yer alırken, adres bilgilerinin yazılı olduğu bölümün yanında da ”cep telefonu yanında olan aday sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır”, ”yanında kapalı bile olsa cep telefonu olduğu tespit edilen adayların sınavları uyarı yapılmaksızın geçersiz sayılacaktır” ve ”bina girişlerinde cep telefonu emanete alınmayacaktır” yazıları yer aldı.

Aynı yazılar, giriş belgesinin arka yüzünde bulunan ve 11 maddeden oluşan ”Önemli Uyarılar” bölümünün son 3 maddesinde de bulunuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme