Açıköğretimliler Acele Edin!

Eğitim Güncel
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerine ÖSYS ile yerleştirilen adayların ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucuna bağlı olarak ön kayıtlar sonunda kayıt yaptırm...
EMOJİLE

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerine ÖSYS ile yerleştirilen adayların ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucuna bağlı olarak ön kayıtlar sonunda kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 16 Ekim mesai bitiminde sona ereceği bildirildi.

AÜ Rektörlüğünden alınan bilgiye göre, adayların kayıt işlemleri, ”internet başvuru” ve ”Açıköğretim bürolarından kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. İnternetten başvuru için adresin”http://aofkayit.anadolu.edu.tr” olduğu belirtildi.

Bu tarihten sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün olmayacak. İnternetten başvuru süresinin uzatılmayacağı ifade edildi.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt olamayacak. İnternetten başvuru yapmak da kayıt için yeterli değil. Adaylar, internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları ”İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, adreslerine postalanan ”2009–2010 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt ve Öğrenci Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklar.

”İnternet Başvuru, Kayıt ve Öğrenci Kılavuzu”na ”http://www.anadolu.edu.tr” adresindeki ”Açıköğretim”, ”Kılavuzlar” linkinden ya da ”http://aofkayit.anadolu.edu.tr” internet başvuru sitesinin ”ÖSYS Yeni Kayıt” linkinden de ulaşılabilecek veya AÖF bürolarından temin edilebilecek.
Kayıt işlemleri 16 Ekim mesai bitiminde sona erecek. 17, 19 ve 20 Ekim tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacak.

Kayıt belgeleri eksik olanların kayıtları yapılmayacak, belgeleri tamamlamak üzere ek süre de verilmeyecek.